WTA US Open: Kawa nie zagra w turneju głównym

W pierwszej rundzie do turnieju US Open, Nowy Jork (USA, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 57 mln dolarów) Lizette Cabrera (Australia) pokonała 6:1, 6:7(6), 6:3 Katarzynę Kawę (18).

W pierwszym secie dwa breaki na korzyść Australijki. Polka nie miała żadnej szansy na odrobienie strat. Po 25 minutach Lizette wyszła na 1:0. W drugiej partii Kawa wyszła na 2:0, od tego momentu przegrała pięć gemów z rzędu. Wydawało się, że koniec jest bliski, jednak Polka nie dała za wygraną i doprowadziła do wyrównania.

Miała cztery break-pointy na wyjście na 6:5. Ostatecznie był tiebreak. W nim przy 6:5 Katarzyna obroniła piłkę meczową. Od tego momentu wygrała trzy piłki i był remis. W decydującej odsłonie były trzy breaki, dwa z nich zdobyła Cabrera i po 144 minutach zakończyła pojedynek. W kwalifikacjach zagra jeszcze Magdalena Fręch, u Panów wystąpi Kamil Majchrzak.