WTA US Open: Fręch o krok od głównej drabinki

W  drugiej rundzie eliminacji do US OPEN Nowy Jork (USA,Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 57 mln dolarów) Magdalena Fręch pokonała 6:2, 5;7, 6:4 Słowaczką Rebecce Sramkovą.

Już w pierwszym gemie Fręch zdobyła breaka. Słowaczka popełniała proste błędy, Magda umiała to wykorzystać. Przełamała na 5:2 i własnym podaniem po 36 minutach wyszła na prowadzenie 1:0. W drugiej partii rywalka wyszła na 3:0. Fręch zdołała wyrównać. Wyglądało, ze będzie tiebreak, ale Sramkowa przełamała w dwunastym gemie i doprowadziła do wyrównania.

W decydującej odsłonie Rebbeca wyszła na 2:0, Polka szybko wyrównała. Późnej Słowaczka znowu uzyskała przewagę. Miała 4:2, od tego momentu Polka wygrała cztery gemy z rzędu. Mecz trwał 132 minuty. W finale eliminacji Polka zagra z Hiszpanką Paulą Badosą (2).