WTA Toronto: Świątek szaleje w Kanadzie, Wozniacki pokonana

61

W drugiej  rundzie turnieju w Toronto (Kanada, WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,83 mln dolarów) Iga Świątek (Q) pokonała 1:6, 6:3, 6:4 Caroline Wozniacki (Dania, 15).

Już w drugim gemie pierwszego seta Dunka zyskała breaka. Kolejnego dołożyła w szóstym. Po 33 minutach wyszła na prowadzenie 1:0. Miała dwa asy, przy jednym Polki. Iga miała zaledwie 31% trafionych pierwszych podań. W drugiej odsłonie było tylko jedno odebranie serwisu. W czwartym gemie zrobiła to Iga. Przy własnym podaniu obroniła dwa break-pointy i dowiozła przewagę do końca. Po 44 minutach było 1:1.

W decydującej partii Caroline prowadziła 3:0, Świątek jednak odrobiła stratę. Kluczowy dla losów meczu był gem dziewiąty. Wtedy przełamanie uzyskała Polka i za trzecią piłką meczową awansowała do trzeciej rundy. Mecz trwał dwie godziny. O ćwierćfinał zagra z Naomi Osaką (Japonia, 2).