WTA Toronto: Świątek szaleje w Kanadzie, Wozniacki pokonana

W drugiej  rundzie turnieju w Toronto (Kanada, WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,83 mln dolarów) Iga Świątek (Q) pokonała 1:6, 6:3, 6:4 Caroline Wozniacki (Dania, 15). 

Już w drugim gemie pierwszego seta Dunka zyskała breaka. Kolejnego dołożyła w szóstym. Po 33 minutach wyszła na prowadzenie 1:0. Miała dwa asy, przy jednym Polki. Iga miała zaledwie 31% trafionych pierwszych podań. W drugiej odsłonie było tylko jedno odebranie serwisu. W czwartym gemie zrobiła to Iga. Przy własnym podaniu obroniła dwa break-pointy i dowiozła przewagę do końca. Po 44 minutach było 1:1.

W decydującej partii Caroline prowadziła 3:0, Świątek jednak odrobiła stratę. Kluczowy dla losów meczu był gem dziewiąty. Wtedy przełamanie uzyskała Polka i za trzecią piłką meczową awansowała do trzeciej rundy. Mecz trwał dwie godziny. O ćwierćfinał zagra z Naomi Osaką (Japonia, 2).

Komentarz po meczu:

Czuję się wspaniale. Jestem bardzo zmęczona. Powinnam już teraz spać..To był bardzo trudny mecz. Pierwszy set był dla mnie bardzo trudny. Potrzebowałam po prostu trochę czasu, aby zagrywać piłki we właściwe miejsca. Bardzo się cieszę, że mi się to udało – powiedziała Świątek.

Druga runda

Iga Świątek (Q) – Caroline Wozniacki Dania, 15) 1:6, 6:3, 6:4