WTA Tiencin: Porażka Williams, Putincewa broni piłki meczowej

52

W pierwszej rundzie w Tiencin (Chiny, WTA International, kort twardy, pula nagród 500 tys. dolarów) Rebecca Peterson (Szwecja) pokonała 6:3, 4:6, 6:3 Venus Williams (USA). W pierwszym secie cztery breaki, trzy z nich dla Szwedki. W drugim zmarnował prowadzenia 3:1. W trzecim Venus miała 2:1 z breakiem, było w sumie pięć przełamań., trzy  zdobyła Peterson.

Julia Putincewa (Kazachstan, 6) ograła 6:1, 1:6, 7:5 Astre Sharme (Australia). W pierwszej odsłonie dwa breaki dla Julii. W drugim tyle samo przełamań, tylko na korzyść Sharmy. W decydującym secie Australijka zmarnowała wynik 4:0 i piłkę meczową przy 5:4. Caroline Garcia (Francja, 4) wygrała 2:6, 6:2, 6:2 z Anastazją Potapową (Rosja). W pierwszej partii dwa break dla Rosjanki. W drugim miała 2:1 z przełamaniem, od tego momentu trzy razy straciła podanie. W trzecim pewna wygrana Francuzki.