WTA Strasburg: Zwycięski horror Jastremskiej

80
)

W finale singla w Strasburgu (Francji, korty ziemne, 250 tys. dolarów w puli nagród) Dajana Jastremska (Ukraina, 6) po niesamowicie zaciętym boju pokonała 6:4, 5:7, 7:6(3) Caroline Garcia (Francja).

W pierwszym secie było aż siedem przełamań. Cztery z nich padły łupem Ukrainki. To ona po 36 minutach wyszła na prowadzenie 1:0. W drugiej partii miał 5:4 i serwis, nie zamknęła spotkania, mimo iż miała dwie piłki meczowe. Od tego momentu Garcia wygrała trzy gemy z rzędu i doprowadziła do decydując odsłony.

W niej po razie się Panie przełamały. Przy 5;4 i serwisie Dajany, Caroline nie wykorzystała meczowej. Ostatecznie decydował tiebreak, w nim od stanu 2:2 kontrolę przejęła Jastremska. Po niemal trzech godzinach gry wygrywa drugi turniej w tym roku, a w sumie trzeci w rozgrywkach WTA.