WTA Strasburg: Szybka porażka Linette i Rosolskiej

W pierwszej rundzie singla w Strasburgu (Francji, korty ziemne, 250 tys. dolarów w puli nagród) Magda Linette przegrała 7:6(0), 1:6, 3:6 z Rebeccą Peterson (Szwecja).

W pierwszym secie bez breaków. Decydował tiebreak, w którym bezkonkurencyjna była Polka. Po 59 minutach wyszła na prowadzenie 1:0. W drugim secie trzykrotnie przełamała Szwedka, sama raz tracąc serwis. W decydującej odsłonie Peterson odebrała podanie rywalce już w pierwszym gemie, kolejne przełamanie dołożyła w dziewiątym.  Mecz trwał 135 minut. W drugiej rundzie Rebecca zagra z lepszą z pary Caroline Garcia (Francja, 4) – Shelby Rogers (USA).

W deblu Alicja Rosolska i Chinka Zhaoxuan Yang (3) uległy 2:6, 3:6 Kazaszce Galinie Voskoboevej i Ukraince Dayanie Yastremskiej.