WTA Rzym: Williams przegrywa, Sabalenka gra dalej

51

W drugiej rundzie w Rzymie (Włochy) WTA 1000, kort ziemny, pula nagród 1,577 mln euro
Nadia Podoroska (Argentyna) ograła 7:6(6), 7:5 Serene Williams (USA, 8). W pierwszym secie Amerykanka cały czas odrabiała startę, w tiebreaku mimo wybronienie trzech piłek setowych, za czwartą okazją Argentynka dopięła swego. W drugiej partii Podoroska prowadziła już 5:2.

Aryna Sabalenka (Białoruś, 7) wygrała 7:5, 6:1 z  Sarą Sorribes (Hiszpania). Białorusinka obroniła aż dwanaście break-pointów, raz straciła podanie. Jelena Ostapenko (Łotwa) ogrywa 6:2, 7:6(3) Ajlę Tomljanovic (Australia, Q). W drugim secie Łotyszka przegrywała 3:5, w całym spotkaniu zanotowała pięć breaków.

II runda gry pojedynczej:

Nadia Podoroska (Argentyna) – Serena Williams (USA, 8) 7:6(6), 7:5

Petra Martic (Chorwacja) – Kristina Mladenovic (Francja, LL) 7:5, 6:3

Aryna Sabalenka (Białoruś, 7) – Sara Sorribes (Hiszpania) 7:5, 6:1

Angelique Kerber (Niemcy) – Simona Halep (Rumunia, 3) 1:6, 3:3 i krecz, naciągnięcie łydki