WTA Rzym: Maratońskie mecze i zwroty akcji w pierwszym dniu imprezy

W pierwszej rundzie turnieju w Rzymie (Włochy) WTA 1000, kort ziemny, pula nagród 1,577 mln euro Sara Sorribes (Hiszpania) ograła 7:6(4), 6:7(7), 7:5 Camilę Giorgi (Włochy, WC). W pierwszym secie Hiszpanka obroniła dwie piłki setowe, w drugiej partii goniła rywalkę ze stanu 2:5, ale ostatecznie Włoszka za siódmą okazja doprowadziła do wyrównania. W trzeciej odsłonie zmarnowała prowadzenie 4:0. Spotkanie trwało trzy godziny i pięćdziesiąt jeden minut.

Maria Sakkari (Grecja, 17) wygrywa 7:6(6), 3:6, 6:2 z Poloną Hercog (Słowenia, Q). Greczynka prowadziła 2:0 w drugim, ale rywalka odrobiła stratę. Obie zdobyły po cztery breaki. Jennifer Brady (USA, 13)  pokonała 6:1, 6:4 Shuai Zhang (Chiny). W drugim secie Chinka miała 4:2. Cori Gauff (USA) ograła 7:5, 4:6, 6:4 Julię Putincewą (Kazachstan). W ciągu niemal trzech godzin Amerykanka obroniła 16 z 23 break-pointów, sama osiem razy odbierała serwis rywalce.