WTA Rzym: Konta i Pliskova w finale

39

W pierwszym półfinale w Rzymie (Włochy, Premier 5, korty ziemne, 3,452 mln euro w puli nagród Johanna Konta (Wielka Brytania) pokonała 5:7, 7:5, 6:2 Kiki Bertens (Holandia, 6).

Grały ze sobą po raz piaty. Bilans remisowy. W pierwszym secie Bertens zmarnowała prowadzenie 3:1. Konta wyszła na 5:4 i serwis, ale od tego momentu przegrała trzy gemy z rzędu. Było pięć breaków, trzy z nich zdobyła Brytyjka. W drugiej partii kluczowy był gem jedenasty, w którym przełamanie zdobyła Johanna. W decydującej odsłonie Konta dwa razy odebrała podanie rywalce i po 171 minutach awansował do półfinału. Kiki miał przewagę w asach, zaserwował 10, przy tylko jednym rywalki.

W drugim spotkaniu Karolina Pliskova (Czechy, 4) wygrała 6:4, 6:4 Maria Saakari (Grecja, Q). Grały ze sobą raz, wtedy wygrała Greczynka. W pierwszym secie Maria prowadziła 4:2, od tego momentu przegrała cztery gemy z rzędu. W drugiej partii szły równio do stanu 4:4, w dziesiątym gemie Karolina przełamała rywalkę i po 86 minutach awansowała do finału.