WTA Rabat: Szybka porażka Linette

36

W pierwszej rundzie turnieju w Rabacie (korty ziemne, 250 tys. dolarów w puli nagród) Magda Linette przegrała 3:6, 2:6 z Ivaną Jorovic (Serbia).

W pierwszej odsłonie już w drugim gemie Magda została przełamana. Odrobiła stratę w siódmym, jednak po chwili znowu straciła podanie. Tym razem już nie zdołała dogonić rywalki Po 42 minutach Serbka prowadziła 1:0. W drugim secie Polka dwukrotnie straciła serwis, stało się to w pierwszym i piątym gemie. Jorovic nie dała żadnych szans na odrobienie breaka. Mecz trwał 76 minut.

Ivana zaserwowała sześć asów, obroniła trzy z czterech break pointów, sama wykorzystała cztery z dziewięciu szans. W nastopnym meczu zagra z Elise Mertens (Belgia, 1/WC) lub Kirsten Flipkens (Belgia).