WTA Palermo: Teichmann zaskakuje Bertens i wygrywa turniej

44

W finale turnieju w Palermo (Włochy,WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów) Jil Teichmann (Szwajcaria, 8) pokonała 7:6(3), 6:3 Kiki Bertens (Holandia, 1).

Grały ze sobą raz. Cztery lata temu w Luksemburgu wygrała Bertens. W pierwszym secie było sześć breaków. Po trzy na głowę. Szwajcarka miała 5:3 i serwis, straciła jednak przewagę. Przy podaniu rywalki nie wykorzystała trzech piłek setowych. W tiebreaku od stanu 3:3 cztery punkty zdobyła Teichmann. Po 74 minutach wyszła na prowadzenie. W drugiej partii były dwa breaki. W drugim i piątym gemie zdobyła je niżej rozstawiona zawodniczka. Po 114 minutach zakończyła pojedynek. To drugie zwycięstwo Szwajcarki w cyklu WTA. W maju wygrała w Pradze.