WTA Palermo: Kontaveit z Ferro w finale

W pierwszym półfinale imprezy w Palermo (Włochy, WTA International, kort ziemny, pula nagród 275 tys. dolarów) Anett Kontaveit (Estonia, 4) pokonała 6:2, 6:4 Petre Martic (Chorwacja, 1). Estonka pięć razy zdobywała break, wygrał 72% piłek po trafionym pierwszym podaniu. Mecz trwał 89 minut.

W drugim pojedynku Fiona Ferro (Francja) ograła 2:6, 6:2, 7:5 Camile Giorgi (Włochy) W pierwszym secie Włoszka trzy razy zdobyła breaka, sama raz straciła podanie. W drugim dominacja Ferro i trzy przełamania dla niej. W decydującej odsłonie Francuzka na początku miała przewagę breaka, ale reprezentantka gospodarzy zdołał odrobić straty. Dopiero w końcówce rozstrzygnęły się losy spotkania. Mecz trwał 126 minut.