WTA Palermo: Giorgi broni piłek meczowych, porażka Errani

W ćwierćfinale imprezy w Palermo (Włochy, WTA International, kort ziemny, pula nagród 275 tys. dolarów) Petra Martic (Chorwacja, 1) pokonała 7:6(5), 7:6(3) Alaksandre Sasnowicz (Białoruś, Q).  W pierwszym secie Sasnowicz miała 5:4 i serwis. W drugim przy 5:4 Martic miała trzy piłki meczowe.

Anett Kontaveit (Estonia, 4) ograła 6:1, 4:6, 6:1 Elisabette Cocciaretto (Włochy, WC). Estonka siedem razy zdobywała breaka. Camila Giorgi (Włochy)  zwyciężyła 4:6, 7:6(5), 6:3 z Dajaną Jastremską (Ukraina, 7). Włoszka przegrywała 4:6, 3:5 i zdołała obronić dwie piliki meczowe. Mecz zakończono późno w nocy. Fiona Ferro (Francja)  wygrała 6:4, 6:1 z  Sarą Errani (Włochy, WC). Francuzka przegrywała 1:3 w pierwszym secie.

Ćwierćfinały

Petra Martic (Chorwacja, 1) – Alaksandra Sasnowicz (Białoruś, Q) 7:6(5), 7:6(3)
Anett Kontaveit (Estonia, 4) – Elisabetta Cocciaretto (Włochy, WC) 6:1, 4:6, 6:1
Camila Giorgi (Włochy) – Dajana Jastremska (Ukraina, 7) 4:6, 7:6(5), 6:3
Fiona Ferro (Francja) – Sara Errani (Włochy, WC) 6:4, 6:1