WTA Nowy Jork: Linette gra dalej, porażki Hercog i Putincewej

W pierwszej rundzie turnieju w Nowym Jorku (USA, WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów) Magda Linette (Q) zwyciężyła 6:2, 7:5 z Kaią Kanepi (Estonia, Q).

Magda już w drugim gemie zdobyła breaka. Grała pewnie przy własnym podaniu, nie dała szans na odrobienie strat. Drugie przełamanie uzyskała w ósmym gemie. Po 30 minutach wychodzi na prowadzenie 1:0.

Drugą partię od breaka zaczęła Estonka, szybko jednak straciła przewagę. W siódmym gemie znowu zyskała przewagę i miała 5:3. Od tego momentu Polka wygrała cztery gemy z rzędu. Po 85 minutach Linette awansowała do drugiej rundy. Miała siedem asów. O ćwierćfinał zagra z Alaksandrą Sasnowicz (Białoruś, 9), która ograła 6:3, 6:2 Polonę Hercog (Słowenia).

Lin Zhu (Chiny) pokonała 7:6(4), 6:4 Julie Putincewą (Kazachstan, 7). W pierwszym secie Julia prowadziła 5:3. Anastazja Potapowa (Rosja, W) wygrała 4:6, 6:4, 6:2 z Alison van Uytvanck (Belgia). W całym meczu było 10 breaków. Sześc z nich zdobyła Potapowa. Mihaela Buzarnescu (Rumunia) wygrywa 3:6, 6:0, 6:4 z Laurą Siegemund (Niemcy, LL).