WTA Nowy Jork: Linette wciąż w walce o tytuł, Siniakova broni piłki meczowe,

108

W ćwierćfinale turnieju w Nowym Jorku (USA, WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów)  Magda Linette (Q) pokonała 6:7(4), 6:4, 7:6(3) Karoline Muchovą (Czechy).

W pierwszym secie bez breaków. Magda obroniła dwa-break pointy, sama nie miał szans na przełamanie. W tiebreaku od stanu 2:2 Polka przegrała trzy punkty z rzędu. Końcówka należała do Czeszki. Po 55 minutach wyszła na prowadzenia 1:0.

W drugiej partii był jeden break, w piątym gemie uzyskała go Magda. Zdołała utrzymać przewagę, obroniła jednego break-pointa i doprowadziła do 1:1. W decydującej odsłonie tak jak w pierwszej nie było przełamań. W tiebreaku od samego początku dużą przewagę zyskała Polka. Po 165 minutach awansowała do półfinału.Tam zmierzy się z Kateriną Siniakovą (Czechy, 5)  po 149 minutach ograła 4:6, 7:6(6), 6:3 Bernarde Pere (USA, WC).

W pierwszym secie Czeszka miała przewagę breaka. Od stanu 4;2, przegrała cztery gemy z rzędu. W drugim secie Amerykanka miała 2:0, w w tiebreaku prowadziła 6:4 i zmarnowała dwie piłki meczowe. Decydujący set to jeden break w czwartym gemie na korzyść Sinakovej. Camila Giorgi (Włochy) wygrała 6:2, 6:1 z Alize Cornet (Francja). Qiang Wang (Chiny, 1) po fatalnym początku zwyciężyła 0:6, 6:1, 6:4 z Aliną Blinkową (Rosja, LL).