WTA Nottingham: Katie Boulter zwycięża w historycznym finale

552

Katie Boulter wygrała brytyjski finał w Nottingham, pokonując rodaczkę Burrage 6-3 6-3, kończąc tym samym wymarzony tydzień jako nowa „numer jeden” z Wielkiej Brytanii. Boulter otrzymała dziką kartę na ten turniej i zaskoczyła wielu, włączając w to siebie samą, swoim poziomem gry. Brytyjka była w stanie zaprezentować niesamowity tenis, pokonując kilka dobrych zawodniczek w drodze do finału. Finał okazał się historyczny, gdyż po raz pierwszy w historii WTA dwie brytyjskie zawodniczki spotkały się w finale.

W tym przypadku to Boulter stanęła naprzeciwko Burrage i okazała się lepsza. Był to zacięty pojedynek, ale Boulter zaprezentowała spektakularne umiejętności, wygrywając oba sety stosunkowo komfortowo. Ten triumf pozwolił jej również powrócić do pierwszej setki rankingu, co było dla niej spełnieniem marzeń.  Pochodzi z Woodhouse Eaves, około 20 mil na południe od Nottingham. Po meczu Boulter żartowała, że będzie spać z trofeum po tej wygranej: Na pewno będę spać z tym trofeum dziś w nocy.

Finały

Katie Boulter (Wielka Brytania, WC) – Jodie Burrage (Wielka Brytania) 6:3, 6:3

Ulrikke Eikeri (Norwegia) / Ingrid Neel (Estonia) – Harriet Dart (Wielka Brytania, WC) / Heather Watson (Wielka Brytania, WC) 7:6(6), 5:7, 10-8

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News

 

Poprzedni artykułJak dopasować buty tenisowe?
Następny artykułTennisTV: Hurkacz – Struff, Tiafoe – Fucsovics | Stuttgart 2023