WTA Norymberga: Porażka Kani w deblu

52

W pierwszej rundzie debla w Norymberdze (Niemcy, WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów) Paula Kania i Szwajcarka Xenia Knoll przegrały 6:7(8), 5:7 z Japonką Shuko Aoyamą i Rosjanką Yaną Sizikovą.

W pierwszym secie był cztery breaki. Przy 6:5, Polka i Szwajcarka obronił dwie piłki setowe. Ostatecznie był tiebreak, w nim Kania i Knoll prowadziły 6:3, zmarnowały jednak przewagę, zacięta końcówka należał do rywalek. W drugiej partii duet polsko-szwajcarski miał 3:1, straciły przewagę, przy 5:4 zmarnowały setballa. Od tego wyniku przegrały trzy gemy z rzędu. Po 117 minutach to przeciwniczki awansowały do drugiej rundy.

Pierwsza runda debla

Shuko Aoyama (Japonia) / Jana Sizikowa (Rosja) – Paula Kania / Xenia Knoll (Szwajcaria) 7:6(8), 7:5