WTA Miami: Ruszyła pierwsza runda, Polki poznały rywalki

243

W pierwszej rundzie turnieju w Miami (USA) Katerina Siniakova (Czechy) z powodu kontuzji prawej ręki podała mecz z Claire Liu (USA). Amerykanka w drugiej rundzie zagra z Igą Świątek. Jewgienija Rodina ograła 6:3, 6:4 Bernardę Perę (USA). Rosjanka kolejny mecz zagra z Magdą Linette.

Camila Giorgi (Włochy) po 3 godzinach i 37 minutach pokonała 7:6(4), 6:7(4), 7:6(4) Kaię Kanepi (Estonia). W pierwszym secie Włoszka miała już przewagę 5:2 i piłki setowe. W tie-breaku odrobiła ze stanu 0:3. W drugiej partii Estonka przegrywała 2:4. W trzeciej odsłonie Giorgi wyszła na 5:0 i meczowe szanse. Dopiero w tie-breaku złamała opór rywalki.

Marta Kostiuk (Ukraina) wygrała 6:3, 6:2 Elisabettą Cocciaretto (Włochy). Ukrainka uzyskała trzy breaki. Rebecca Marino (Kanada) zwycięża 7:6(4), 6:2 z Julią Putincewą (Kazachstan). Kanadyjka zdobyła dwa przełamania, sama nie musiała się bronić przed utratą podania. Druga z zawodniczek klonowego liścia Katherine Sebov (Kanada, Q) ogrywa 6:2, 4:6, 6:4 Lindę Fruhvirtovą (Czechy). Aż osiem razy odbierała podanie rywalce.

Pierwsza runda

Claire Liu (USA) – Katerina Siniakova (Czechy) 3:6, 3:3 i krecz

Jewgienija Rodina – Bernarda Pera (USA) 6:3, 6:4

Camila Giorgi (Włochy) – Kaia Kanepi (Estonia) 7:6(4), 6:7(4), 7:6(4)
Viktorija Golubic (Szwajcaria, Q) – Hailey Baptiste (USA, WC) 7:6(3), 6:1
Wiktoria Tomowa (Bułgaria, LL) – Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja, Q) 7:5, 6:2