WTA Majorka: Udany powrót Szarapowej, Bados i Anisimova bronią meczbole

34

W drugiej rundzie turnieju na Majorce (Hiszpania, WTA International, kort trawiasty, pula nagród 250 tys. dolarów) powracająca po kontuzji Maria Szarapowa (Rosja, WC) ograła 7:6(8), 6:0 Viktorię Kuzmovą (Słowacja). Caroline Garcia (Francja, 6) pokonała 1:6, 6:4, 7:5 Wiktorię Azarenkę (Białoruś). Paula Badosa (Hiszpania, WC) wygrała 6:7(2), 7:5, 7:5 z Alison Riske (USA), która w niedzielę wygrała turniej w Den Bosch. W drugim secie Alison miała przy 5:4 dwie piłki meczowe.

Amanda Anisimova (USA, 5) zwyciężyła 3:6, 7:6(7), 6:4 z Tereze Martincovą (Czechy, Q). W tiebreaku drugiego seta Czeszka miał piłkę meczową przy stanie 7:6. Ons Jabeur (Tunezja) wyeliminowała wynikiem 7:5, 7:6(5) Kaję Juvan (Słowenia, Q). Juvan w pierwszym secie nie wykorzystała prowadzenia 4:2. Anastasija Sevastova (Łotwa, 2) okazała się lepsza od Varvary Lepczenko (USA, Q). W drugiej partii Lepczenko zmarnowała wynik 5:3. Serwowała na zwycięstwo, ale Łotyszka zdołała odrobić stratę i zakończyć mecz. Ostatecznie wygrała 6:3, 7:6(5).