WTA Madryt: Porażka Halep, awans Sabalenki

71

W trzeciej rundzie w Madrycie (Hiszpania) WTA 1000, kort ziemny, pula nagród 2,549 mln euro Aryna Sabalenka (Białoruś, 5) ograła 6:1, 6:2 Jessicę Pegule (USA). Białorusinka zaserwowała osiem asów, zdobyła cztery breaki. Spotkanie trwało 52 minuty. Elise Mertens (Belgia, 13) wygrała 4:6, 7:5, 7:5 z Simoną Halep (Rumunia, 3). Mertens zdobyła osiem breaków, w trzecim secie Halep miała 3:1. Mecz trwał 161 minut.

Anastazja Pawluczenkowa (Rosja) wygrywa 7:5, 6:7(8), 6:3 z Jennifer Brady (USA, 11). W pierwszej partii Amerykanka przegrywała 2:4, potem wyszła na 5:4. W drugiej Rosjanka przegrywała 1:4, w tiebreaku nie wykorzystała piłki meczowej. W trzeciej od stanu 2:2 Brady wygrała tylko gema. Karolina Muchova (Czechy) pokonała 6:0, 6:7(9), 7:5 Marię Sakkari (Grecja, 16).W drugiej partii Greczynka prowadziła 5:0 w tiebreaku i obroniła dwie piłki meczowe. W trzeciej odsłonie nie wykorzystała wyniku 5:3.