WTA Lugano: Wielka Świątek, Hercog z Ferro w półfinale, zwycięski bój Pliskovej z Kuzniecową

40

W pierwszym ćwierćfinale turnieju w Lugano (Szwajcaria, korty ziemne, 250 tys. dolarów) Polona Hercog (Słowenia) pokonała 6:4, 6:1 Weronike Kudermetową (Rosja).

Obydwie zawodniczki wygrywały podania do stanu 3:3. W siódmym gemie breaka uzyskała Rosjanka. Nie utrzymała przewagi, od tego momentu przegrała trzy gemy z rzędu. Po 55 minutach Hercog wyszła na prowadzenie 1:0.

W drugiej partii całkowicie pogubiła się Weronika, wygrała tylko jednego gema. Polona trzykrotnie przełamała rywalkę i po 88 minutach zakończyła pojedynek. W półfinale zagra z Fioną Ferro (Francja), która zwyciężyła 7:5, 7:6(5) z ostatnią nadzieją gospodarzy Stefanie Voegele (Szwajcaria). Szwajcarka nie wykorzystała przewagi 3:1 w pierwszym secie oraz wyniku 4:3 z breakiem w drugiej partii.
Mimo porażki w pierwszym secie i przegrania podania na początku decydującej partii, po 126 minutach walki Iga Świątek ograła, 4:6, 6:4, 6:1 wyżej notowaną Wiere Łapko (Białoruś, 8). Polka wygrała w liczbie asów 9-7, sześć razy zdobywała breaka, sama pięciokrotnie traciła podanie. Po raz pierwszy w karierze awansowała do półfinału turnieju WTA.
W ostatnim meczu 1/4 Kristyna Pliskova (Czechy) ograła 4:6, 6:3, 7:5
Swietłane Kuzniecową (Rosja, WC). Kluczowym dla losów spotkanie był break w jedenastym gemie trzeciego seta. Mecz trwał 127 minut.