WTA Lozanna: Bouchard nie wykorzystała szans na awans

49

Kibice rozstawionej z numerem ósmym Eugenie Bouchard (Kanada, 8) muszą jej wybaczyć kolejne przegrane spotkanie. Na kortach ziemnych w Lozannie (pula nagród: 250 tys. dolarów) Kanadyjce wiele nie brakowało, ale ostatecznie musiała uznać wyższość Tamary Korpatsch (Niemcy), ulegając jej 2:6 6:4 7:5.

Finalistka Wimbledonu sprzed pięciu lat, po zgarnięciu otwierającej partii, prowadziła w drugiej już 4:2 i mimo tego dała się doścignąć rywalce zza naszej zachodniej granicy. Mimo tego, w decydującym secie „Genie” również miała swoje szanse, ponieważ serwowała przy stanie 5:4.

Notowana w połowie drugiej setki Niemka zmierzy się teraz z przebijającą się przez eliminacje Anastazją Potapową (Rosja), która miała początkowo miała zagrać z Mandy Minellą (Luksemburg). Ta jednak musiała zrezygnować z występu z powodu urazu uda i zastąpiła ją „szczęśliwa przegrana” Kristina Kucova (Słowacja). Zmiana rywalki nie wpłynęła źle na Rosjankę, która po godzinie i dziewięciu minutach triumfowała 6:3 6:1.

Większych problemów z osiągnięciem awansu nie miała także grająca z dwójką Caroline Garcia (Francja, 2). Przedstawicielka trójkolorowych kontrolowała przebieg pojedynku z Antonią Lottner (Niemcy) i już po godzinie gry cieszyła się ze zwycięstwa 6:2 6:3.

O miejsce w ćwierćfinale 22. rakieta świata powalczy z Bernardą Perą ze Stanów Zjednoczonych. Amerykanka nie pozostawiła żadnych złudzeń Giulii Gatto – Monticone (Włochy), oddając jej jedynie trzy gemy.