WTA Linz: Amerykańska nastolatka z tytułem

44

W finale w Linzu (Austria, WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 250 tys. dolarów) Coco Gauff (USA, LL) pokonała 6:3, 1:6, 6:2 Jelene Ostapenko (Łotwa).

W pierwszym gemie Amerykanka broni break-pointy. W drugim zdobywa breaka, Utrzymuję przewagę i po 32 minutach wychodzi na 1:0. W drugiej partii totalna dominacja Jeleny. Zdobyła trzy przełamania, sama raz straciła serwis. W decydujacej odsłonie kompletnie posypała się gra Łotyszki.

Przegrywała 0:5, obroniła dwie piłki meczowe. Trochę poprawiła wynik, ale ostatecznie Coco przy 5:2 zakończyła pojedynek, który trwał 110 minut. To pierwszy tytuł w karierze 15 – latki. Jako trzeci w historii wygrywa będąc szczęśliwą przegraną z eliminacji. Od jutra będzie na 70. miejscu w rankingu.