WTA Jurmała: Marsz Kawy nie zakończony sukcesem

54

W finale imprezy w Jurmałe (Łotwa, WTA International, kort ziemny, pula nagród 250) Anastasija Sevastova (Łotwa, 1) pokonała 3:6, 7:5, 6:4 Katarzynę Kawę (Q).

Grały ze sobą po raz pierwszy. Dla Polki to pierwszy finał WTA w karierze. W pierwszym secie były cztery breaki, trzy z nich zdobyła Kawa. Własnym podaniem, za drugą piłką setową wyszła na prowadzenie 1:0. Wygrywała 81% piłek po trafionym pierwszym podaniu. Katarzyna w drugiej partii wyszła na 2:0. Od tego momentu przegrała trzy gemy z rzędu. Kluczowy był gem jedenasty, Łotyszka zdobyła breaka i doprowadziła do decydującej rozgrywki.

W nim zawodniczka gospodarzy wyszła na 2:0, Polka jednak szybko odrobiła stratę. Po chwili  znowu straciła podanie i to Sevastova wyszła na 4:2. Łotyszka miała 5:4 i serwis, Kawa miała 15:30, Anastasija wytrzymała presję i dokończyła spotkanie, które trwało 131 minut. Łotyszka wygrywa piąty tytuł w karierze. Po dojściu do finału Polka awansuję na 127 miejsce w rankingu.