WTA Jurmała: Kawa nie przestaje imponować! Polka zagra o finał

35

Katarzyna Kawa kontynuuje wspaniały debiut na najwyższym szczeblu rozgrywek WTA. Polka w dzisiejszym ćwierćfinale pokonała w dwóch setach Francuzkę Chloe Paquet i zagra w sobotę o finał turnieju WTA International na kortach ziemnych w Jurmale.

Reprezentantka Polski zanotowała świetny start spotkania, przełamując rywalkę już w gemie otwarcia. Francuzka co prawda po kilku minutach odrobiła stratę, wyrównując na 2:2, lecz dalszą część premierowej odsłony zdominowała już Kawa. Poznanianka po długiej walce na przewagi pozbawiła Paquet serwisu w gemie numer pięć, a przy kolejnej okazji dokonała tej sztuki raz jeszcze, dzięki czemu zatriumfowała 6:2.

W drugim secie scenariusz był bardzo podobny. Polka szybko przełamała reprezentantkę „Trójkolorowych”, ale ta błyskawicznie się jej zrewanżowała. Od stanu 2:2 Paquet ponownie nie miała jednak zbyt wiele do powiedzenia. Kawa posiadała inicjatywę oraz pełną kontrolę nad wydarzeniami na korcie i zdobyła dwa następne gemy przy serwisie przeciwniczki, sama tracąc jedynie dwa punkty gdy wprowadzała piłkę do gry. Po 68 minutach rywalizacji 26-latka zakończyła pojedynek rezultatem 6:2, 6:2 i mogła cieszyć się już z piątego zwycięstwa z rzędu na łotewskich kortach.

O prawo występu w finale Kawa zagra ze sklasyfikowaną na 74. miejscu w rankingu WTA Amerykanką Bernardą Perą, która wynikiem 4:6, 6:4, 6:3 wyeliminowała z zawodów serbską kwalifikantkę Ninę Stojanović.