WTA Indian Wells: Rewalcyjna Andreescu i Kerber powalczą o tytuł

44

W pierwszym półfinale turnieju w Indian Wells (USA, WTA Premier Mandatory, kort twardy, pula nagród 9,035 mln dolarów) 18 ? letnia Bianca Andreescu (Kanada, WC) pokonała 6:3, 2:6, 6:4 Eline Switoline (Ukraina, 6).

Pierwszy set świetnie zaczęła Ukrainka. Prowadziła 3:0, jednak od tego momentu nastąpił koncert gry młodej Kanadyjki. Wygrała sześć gemów z rzędu i po 34 minutach wyszła na prowadzenie 1:0. Druga partia miał podobny przebieg, tylko tym razem Switolina zdołała utrzymać przewagę. Trzykrotnie zdobyła breaka.

W decydującej odsłonie Bianca miała 2:0 i 3:1. Elina zdołała odrobić stratę. Kluczowym momentem był break w siódmym gemie, uzyskała go nastolatka z Kanady. Serwowała przy 5:4, obroniła trzy break-pointy i za trzecią piłką meczową zakończyła pojedynek. Mecz trwał 135 minut.

W drugim spotkaniu Angelique Kerber (Niemcy, 8) w 69 minut ograła 6:4, 6:2 Belinde Bencic (Szwajcaria, 23). W pierwszym secie Szwajcarka nie wykorzystała prowadzania 2:0 i 4:2. W całym spotkaniu aż siedmiokrotnie traciła podanie.