WTA Indian Wells: Bencic i Kerber w półfinale

41

W 1/4 turnieju w Indian Wells (USA, WTA Premier Mandatory, kort twardy, pula nagród 9,035 mln dolarów) Belinda Bencić (Szwajcaria, 23) po trzy setowej walce pokonała 6:3, 4:6, 6:3 Karoline Pliskovą (Czechy, 5). Kluczem do zwycięstwa było przełamanie w siódmym gemie trzeciego seta. Mecz trwał 138 minut. Jej rywalką w półfinale będzie Angelique Kerber (Niemcy, 8), która wygrała 7:6(3), 6:3 z Venus Williams (USA). W pierwszym secie Venus straciła prowadzenie 4:2. W drugim najważniejszy był gem szósty, w którym Niemka zdobyła breaka.

W dwóch pozostałych spotkaniach 1/4 Bianca Andreescu (Kanada, WC) oddała tylko jednego gema Garbine Muguruzie (Hiszpania, 20), a Elina Switolina (Ukraina, 6) po trzy setowym pojedynku pokonał młodą Markete Vondrousovą (Czechy). Czeszka zmarnowała w trzecim secie przewagę przełamania.