WTA Hua Hin: Zidansek i Wang w ćwierćfinale

165

W drugiej rundzie w Hua Hin (Tajlandia, WTA 250, kort twardy, pula nagród 259,3 tys. dolarów) Xinyu Wang (Chiny, 7) ograła 6:3, 6:3 Mirjam Björklund (Szwecja). Chinka w meczu uzyskała cztery breaki. Łesia Curenko (Ukraina) wygrała 6:0, 6:7(3), 6:4 z Anną Kalinską (4). Rosjanka miała stratę break w drugim secie, obroniła dwie piłki meczowe, ale ostatecznie w trzeciej odsłonie musiała uznać wyższość rywalki. Ukrainka w sumie zdobyła 11 z 18 przełamań, które miały miejsce. Tamara Zidansek (Słowenia) pokonała 6:3, 4:6, 6:4 Lindę Fruhvirtovą (Czechy, 8). W trzecim secie Czeszka nie utrzymała przewagi breaka. Lin Zhu (Chiny) zwycięża 6:4, 7:6(6) z Su Jeong Jang (Korea Południowa). W obydwu partiach Koreanka zmarnowała przewagę przełamania.