WTA Hua Hin: Wygrana Linette, porażka Kawy

104

W pierwszej rundzie w Hua Hin (Tajlandia, WTA International, kort twardy, pula nagród 275 tys. dolarów) Magda Linette (5) pokonała 6:2, 6:2 Kateryne Bondarenko (Ukraina).  W pierwszym secie były cztery breaki, trzy z nich zdobyła Polka. Po 34 minutach wyszła na 1:0. W drugiej partii Magda miała 3:0 z podwójnym przełamaniem, stracił cześć przewagi, ale po chwili znowu uzyskała drugiego breaka. Po 67 minutach zakończyła pojedynek.

W meczu drugiej rundy Qiang Wang (Chiny, 3/WC) ograła 6:3, 6:4 Katarzynę Kawę. W pierwszej odsłonie dwa breaki dla Chinki, po 44 minutach wyszła na prowadzenie. W drugim secie miła 3:0, Polka jednak zdołała wyrównać. Jeszcze dwa razy straciła podanie i po 91 minutach odpadła z turnieju.