WTA Hua Hin: Porażka Linette w półfinale

28

Magda Linette (80 WTA) przegrała 4:6, 3:6 z Dayaną Yastremską (Ukraina, 8) w półfinale turnieju w Hua Hin (Tajlandia, korty twarde, 250 tys. $ w puli nagród).

Przy stanie 3:3 spotkanie było przerwane z powodu niewielkich opadów deszczu. Do tej pory nie było przełamań, choć Polka miała breaka w pierwszym gemie. Po kilkunastu minutach mecz został wznowiony.

Serwowała Ukrainka, poznanianka znowu nie wykorzystała dwóch szans na przełamanie. Swoje okazję wykorzystała Dayana, przy 5:4 wygrała drugą piłkę setową i wyszła na 1:0. W drugim secie reprezentantka Ukrainy dwa razy zdobywała breaka, Polka raz. Przy 5:3 Yastremska zakończyła spotkanie własnym podaniem i awansowała do finału. W nim zmierzy się z Ajlą Tomljanović (Australia, 6), która pokonała 6:4, 6:1 Tamare Zidansek (Słowenia). Australijka czterokrotnie odbierała serwis rywalce, sama ani razu nie została przełamana.