WTA Hua Hin: Awans Curenko i Zhu

342

W pierwszej rundzie Hua Hin (Tajlandia, WTA 250, kort twardy, pula nagród 259,3 tys. dolarów) Łesia Curenko (Ukraina) ograła 6:3, 4:6, 6:4 Ysaline Bonaventure (Belgia). W decydującym secie Belgijka z 0:5 doprowadziła do wyniku 4:5, ostatecznie rywalka przy serwisie zakończyła mecz. Lin Zhu (Chiny) wygrała 4:6, 6:3, 6:0 z Xiyu Wang (Chiny, 3). Zhu, która dotarła do czwartej rundy AO w tym pojedynku sześć razy odbierała podanie rywalce. Su Jeong Jang (Korea Południowa) w trzech partiach pokonała 6:3, 4:6, 6:3 Katie Boulter (Wielka Brytania). Brytyjka wyszła ze stanu 3:6, 1:3 i 0:2 w trzecim secie, mimio walki w końcówce musiał uznać wyższość rywalki. Do kolejnej fazy awansowały także; Xinyu Wang (Chiny, 7),  Mirjam Björklund (Szwecja) i Tamara Zidansek (Słowenia).

Pierwsza runda

Xinyu Wang (Chiny, 7) – Joanne Zuger (Szwajcaria, Q) 6:2, 6:2
Lin Zhu (Chiny) – Xiyu Wang (Chiny, 3) 4:6, 6:3, 6:0
Łesia Curenko (Ukraina) – Ysaline Bonaventure (Belgia) 6:3, 4:6, 6:4
Tamara Zidansek (Słowenia) – Astra Sharma (Australia, Q) 6:2, 6:3
Su Jeong Jang (Korea Południowa) – Katie Boulter (Wielka Brytania) 6:3, 4:6, 6:3
Mirjam Björklund (Szwecja) – Lanlana Tararudee (Tajlandia) 6:2, 6:4