WTA Gdynia: Porażka Baszak i Fręch, wygrana Kawy

W pierwszej rundzie turnieju w Gdyni  Nuria Párrizas Díaz (Hiszpania) ograła 6:3, 2:6, 6:4 Magdalenę Fręch. W pierwszej partii Polka miała 2:0, od tego momentu przegrała cztery serwisy. W drugiej szły równo do stanu 2:2. W trzeciej odsłonie Fręch wyszła na 1:0 z breakiem, potem przegrywała 4:2. Magda wyrównała, ale w dziesiątym gemie znowu straciła podanie. Spotkanie trwało 134 minut.

Katarzyna Kawa  pokonała 6:3, 1:6, 6;2 Tereze Mrdeze (Chorwacja). W pierwszym secie od stanu 1:0 nastąpiło siedem breaków, cztery dla Polki. W drugiej partii trzy przełamania, trzy dla rywalki. W trzeciej odsłonie Kawa mogła zakończyć spotkanie już przy stanie 5:1 i podaniu.

Aleksandra Sasnowicz (Białoruś) wygrała 3:6, 6:1, 6:2 z Weroniką Baszak. W pierwszym secie były trzy breaki, dwa dla Polki. W drugim szły równo do stanu 1:1. W trzeciej partii również po dwóch gemach zaczęła się zaznaczać wyraźna przewagi Białorusinki. Uzyskał dwa przełamania. Spotkanie trwało 105 minut