WTA Finals Shenzhen: Udany start Barty i Osaki

39

W pierwszym dniu turnieju WTA Finals w  Shenzhen (Chiny, WTA, pula nagród 14 mln dolarów) Naomi Osaka (Japonia, 3) wygrała 7:6(1), 4:6, 6:4 z Petrą Kvitovą (Czechy, 6). W pierwszym secie z przewagą break prowadziła Czeszka, stracił przewagę i decydował tiebreak. W nim totalna dominacja Osaki, straciła tylko jeden punkt. Po 63 minutach wyszła na 1:0 Druga partia to znowu świetny strat Kvitovej, miała 2:0. Przegrała trzy gemy z rzędu, Japonka miała przewagę breaka, ale ją straciła.

Serwowała na 5:5, nie utrzymała podania i była decydująca rozgrywka. W niej Osaka miała 5:2 z podwójnym przełamaniem, Petra odrobiła połowę strat. Przy 3:5 obroniła dwie piłki meczowe. Przy trzeciej okazji, po 160 minutach zakończyła pojedynek.

Ashleigh Barty (Australia, 1) ograła 5:7, 6:1, 6:2 Belinde Bencic (Szwajcaria, 7). W pierwszej partii szły równo do wyniku 5:5, w jedenastym gemie breaka zdobyła Belinda. Własnym podaniem wyszła na 1:0.  W drugiej partii zdecydowana przewaga Barty, wyszła na 5:0 dwukrotnie przełamując rywalkę. W decydującej odsłonie od stanu 1:1 wszystkie gemy dla Australijki. Miała 10 asów, mecz trwał 118 minut.

Grupa Czerwona

Ashleigh Barty (Australia, 1) – Belinda Bencic (Szwajcaria, 7) 5:7, 6:1, 6:2

Naomi Osaka (Japonia, 3) – Petra Kvitova (Czechy, 6) 7:6(1), 4:6, 6:4

Grupa Purpurowa
Su-Wei Hsieh (Tajwan, 2)/Barbora Strycova (Czechy, 2) – Samantha Stosur (Australia, 7)/Shuai Zhang (Chiny, 7) 6:4, 4:6, 10:5

Barbora Krejcikova (Czechy, 6)/Katerina Siniakova (Czechy, 6) – Gabriela Dabrowski (Kanada, 4)/Yifan Xu (Chiny, 4) 6:4, 6:2