WTA Doha: Świątek w drugiej rundzie, porażka Switoliny

53

W pierwszej rundzie w Doha (Katar, WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 3,24 mln dolarów) Iga Świątek pokonała 6:4, 7:5 Donnę Vekic (Chorwacja, 17).

Grały ze sobą po raz drugi, podczas Australian Open lepsza była Polka. W pierwszym secie dzisiejszego spotkania było aż siedem breaków, cztery z nich uzyskała Iga. Jako pierwsza z breakiem z przodu była Vekic, później tylko Światek wychodziła na prowadzenie. Po 47 minutach było 1:0. W drugiej partii w trzecim gemie przełamanie zdobyła Vekic, nie wykorzystała wyniku 5:4 i serwisu. Od tego momentu Polka wygrał trzy gemy i po 113 minutach zakończyła pojedynek. W drugiej rundzie zagra ze Swietłaną Kuzniecową (Rosja).

Dziś swoje meczy wygrały również: Barbora Strycova (Czechy), która eliminuje Petre Martic (Chorwacja, 10), Maria Sakkari (Grecja, 15), Anett Kontaveit (Estonia), Kiki Bertens (Holandia, 7), Amanda Anisimova (USA), która nieoczekiwanie pokonała Eline Switoline (Ukraina, 5).