WTA Doha: Fręch nie dała rady Azarence

241

Mecz między Magdaleną Fręch a Wiktoriją Azarenką dostarczył kibicom wiele emocji i niezwykłych momentów. Polka przegrywała już 1:3 w drugim secie, ale pokazała niesamowitą determinację i wygrała pięć gemów z rzędu, doprowadzając do decydującego seta. Nie udało się jednak ostatecznie wygrać, zabrakło jej zdecydowania i trochę szczęścia. Końcówka należała do Azarenki, która świetnie zagrała najważniejsze akcje tego spotkania.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla Magdaleny Fręch. Polka już w pierwszym gemie miała dwa break pointy, jednak Białorusinka skutecznie się obroniła. Fręch momentami prezentowała lepszą grę, jednak Azarenka zawsze udawało się przejąć inicjatywę w decydujących momentach.

W drugim secie Fręch miała aż cztery szanse na przełamanie rywalki, ale z braku zdecydowania nie udało się wykorzystać żadnej z nich. Azarenka skutecznie wykorzystała okazję i objęła prowadzenie 3:1. Wydawało się, że to będzie koniec meczu, jednak Polka nie poddała się i zagrała znakomity tenis, doprowadzając do decydującej partii.

W trzecim secie obie tenisistki prezentowały świetną grę, jednak końcówka meczu należała do Azarenki, która wykazała się większym spokojem i zdobyła dwa ostatnie gemy, zapewniając sobie awans do kolejnej rundy turnieju.

Mimo porażki, Magdalena Fręch pokazała swoje umiejętności i determinację, co z pewnością zyskało uznanie wielu kibiców. Czekamy na kolejne emocjonujące występy naszych polskich tenisistek na największych turniejach.