WTA Charleston: Pewny awans Wozniacki, Keys eliminuje Stephens

43

W 1/4 turnieju WTA w Charleston (USA, kort ziemny, 823 tys.  dolarów pula nagród) Caroline Wozniacki (Dania, 5) pewnie wygrała  6:2, 6:2 z Marią Sakkari (Grecja). Greczynka w drugim secie prowadziła 2:0, jednak od tego momentu przegrała sześć kolejnych gemów. Caroline sześciokrotnie zdobywała przełamanie. W półfinale Dunka zagra z Petrą Martic (Chorwacja, 16), która nieoczekiwanie pokonała 6:3, 6:4 Belinde Bencic (Szwajcaria, 9). W każdym secie po jednym breaku na korzyść Martic.

W 1/2 jest także Madison Keys (USA, 8), która po trzy setowej walce pokonała 7:6(8), 4:6, 6:2 Sloane Stephens (USA, 1). W pierwszej partii Stephens miała 4:2, a w tiebreaku nie wykorzystała dwóch piłek setowych. W decydującym secie dominowała Keys, trzy razy zdobyła breaka. W meczu o finał zmierzy się z Monicą Puig (Portoryko), która poradziła sobie w dwóch setach z Danielle Collins (USA, 11).