WTA Charleston: Linette przegrywa w meczu otwarcia

36

W pierwszej rundzie turnieju WTA w Charleston (USA, kort ziemny,  823 tys.  dolarów pula nagród Magda Linette przegrał 2:6, 6:7(7) z Ajlą Tomljanovic (Australia, 14).

Magda uległa Tomljanovic trzy razy, na trzech różnych nawierzchniach. W Miami 2:6, 6:1, 2:6, Rzymie 2:6, 6:3, 4:6 i Majorce 3:6, 4:6. Polka w pierwszym gemie obroniła break-pointa. Sama zdobył breaka w trzecim gemie. Od stanu 2:1 Magda przegrała pięć gemów rzędu i po 37 minutach przegrywała 1:0.

W drugiej partii było aż osiem przełamań. Magda miała 4:1 z dwoma breakami, mogła podwyższyć rezultat, ale straciła podanie. Przy 5:4 i 6:5 serwowała na wyrównanie, ale nie wykorzystała tej szansy.

W tiebreaku żadna z zawodniczek nie miała przewagi większej niż jeden punkt. Linette obroniła dwie piłki meczowe, niestety trzecią okazją Australijka wykorzystała. Mecz trwał 114 minut. W drugiej rundzie Tomljanovic zagra z Tamarą Zidansek (Słowenia)