WTA Billie Jean King Cup: Polska z awansem

85

Polska wygrała 3:2 z Brazylią w meczu barażowy do turnieju Billie Jean King Cup.

Magdalena Fręch ograła 4:6, 6:3, 7:6(4) Laurę Pigossi. W pierwszym secie trzy breaki, dwa dla Brazylijki.  Od 3:3 zdobyła kluczową przewagę. W drugiej partii jedno przełamanie w ósmym gemie. W trzeciej odsłonie Laura dwa razy razy wychodziła na prowadzenie, ostatecznie był tiebreak. W nim 4:2 miała Polka, rywalka zdołał wyrównać. Potem trzy punkty dla niej. Mecz trwał  trzy godziny i 7 minut.

W drugim spotkaniu gry pojedynczej Katarzyna Kawa  przegrała 3:6, 5:7 z Caroliną Alves. W pierwszej partii jedno przełamanie, w drugiej Polka nie wykorzystał prowadzenia 4:2. W decydującej grze deblowej duet Katarzyna Kawa/ Magdalena Fręch wygrały 1:6,6:2,6:4 z parą Carolina Alves / Luisa Stefani.

Gra 3.: Magdalena Fręch – Laura Pigossi 4:6, 6:3, 7:6(4)
Gra 4.: Katarzyna Kawa – Carolina Alves 3:6, 5:7
Gra 5.: Katarzyna Kawa/ Magdalena Fręch – Carolina Alves / Luisa Stefani 1:6,6:2,6:4