WTA Berlin: Rybakina zmuszona do wycofania

795

Elena Rybakina grała z Wiktorią Azarenką w ćwierćfinale Berlin Open 2024, ale musiała wycofać się po zaledwie czterech gemach. Zawodniczka z Kazachstanu była faworytką do pokonania Azarenki w ćwierćfinale Berlin Open, ponieważ nigdy wcześniej z nią nie przegrała. Grały cztery razy i za każdym razem Rybakina wygrywała, w tym dwukrotnie w tym roku.

Azarenka odniosła swoje pierwsze zwycięstwo, choć nie przyszło ono tak, jakby tego chciała. Nastąpiło to po tym, jak Rybakina wycofała się z meczu, co nie jest dla niej dobrym znakiem tak blisko Wimbledonu, który wygrała dwa lata temu.

W secie otwarcia Azarenka prowadziła 3:1, ponieważ jej trzecia rozstawiona przeciwniczka bardzo zmagała się ze swoim poziomem. Nie serwowała dobrze; jej strzały były wszędzie i wyglądała naprawdę źle.

Jej samopoczucie było naprawdę złe, ponieważ przy stanie 1-3 i 15-15 w meczu Rybakina wzięła przerwę medyczną. Po chwili białoruska zawodniczka i kibice uczestniczący w turnieju WTA 500 w stolicy Niemiec zostali powiadomieni, że Rybakina musiała wycofać się z meczu z powodu choroby.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News