WTA Abu Zabi: Pliskova za burtą, awans Switoliny

30

W drugiej rundzie turnieju w Abu Zabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie,
WTA 500, kort twardy, pula nagród 565,5 tys. dolarów) Elina Switolina (Ukraina, 2) ograła 6:4, 6:1 Wiere Zwonariową (Rosja). Ukrainka zdobyła pięć przełamań. Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 17)  pokonała 7:5, 6:7(7), 6:3 Heather Watson (Wielka Brytania). W drugim secie Watson obroniła piłkę meczową, w decydującej odsłonie o jednego breaka lepsza była Rosjanka.

Marta Kostiuk (Ukraina)  wygrywa 6:3, 6:7(4), 6:3 z Su-Wei Hsieh (Tajwan). Kostiuk mogła zakończyć spotkanie w dwóch partiach, prowadziła bowiem 6:3, 5:1. W trzeciem secie przegrywała 1:3. Anastazja Gasanowa (Rosja, Q) ogrywa 6:2, 6:4 Karolinę Pliskovą (Czechy, 3). Rosjanka obroniła pięć break-pointów, sama cztery razy zdobywała przełamanie. Mecz trwał 79 minut.

Druga runda

Elina Switolina (Ukraina, 2) – Wiera Zwonariowa (Rosja) 6:4, 6:1
Garbine Muguruza (Hiszpania, 5) – Alaksandra Sasnowicz (Białoruś) 6:1, 6:4
Maria Sakkari (Grecja, 9) – Cori Gauff (USA) 7:5, 6:2
Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 17) – Heather Watson (Wielka Brytania) 7:5, 6:7(7), 6:3

Jelena Rybakina (Kazachstan, 6) – Xiyu Wang (Chiny) 6:4, 6:4
Anastazja Gasanowa (Rosja, Q) – Karolina Pliskova (Czechy, 3) 6:2, 6:4