„Wkrótce wyzdrowieje, nie ma co do tego wątpliwości”

155

Martina Navratilova zapewnia, że Carlos Alcaraz szybko wróci do zdrowia po kontuzji odniesionej w Rio Open. Hiszpański tenisista wycofał się z turnieju ATP 500 w zaledwie trzecim gemie meczu z miejscowym Thiago Monteiro, przy wyniku remisowym 1-1. Uniemożliwi mu to obronę punktów zdobytych w 2023 roku jako wicemistrz turnieju.

18-krotna mistrzyni Wielkiego Szlema Navratilova wzięła udział w mediach społecznościowych, aby podzielić się optymizmem po odejściu Alcaraza: „Wkrótce będzie dobrze. Nie ma nie ma co do tego wątpliwości” – napisała była mistrzyni świata nr 1 na X.

Młody Hiszpan przeżywał w ostatnich miesiącach ciężkie chwile, doświadczając wyraźnego spadku formy i wyników od czasu zdobycia tytułu na Wimbledonie. Teraz wśród fanów narastają obawy związane z niefortunną kontuzją kostki, tuż przed „Sunshine Double”, gdzie będzie bronił tytułu w Indian Wells i półfinałem Miami Open.

Na konferencji prasowej po wycofaniu się z turnieju, Alcaraz wspomniał, że obecnie
nie jest świadomy powagi kontuzji i przejdzie badania, chociaż jego zespół pozostaje optymistą: „Jeszcze nie wiem, taka jest prawda. Jutro mam badanie kostki i zobaczymy, czy to coś poważnego czy nie. Fizjoterapeuci powiedzieli mi, że nie jest to nic poważnego” Powiedział Carlos Alcaraz.

„Cóż, było źle, było źle, bo źle się czułem. To było pierwsze wrażenie, jakie miałem. Poczułem ból, gdy upadłem” – dodał 2-krotny mistrz Wielkiego Szlema dodał.

W oczekiwaniu na potwierdzenia stanu zdrowia Alcaraza, hiszpański zawodnik ma zaplanowany mecz pokazowy w Las Vegas przeciwko Rafaelowi Nadalowi 3 marca, oznaczający jego oczekiwany powrót na kort tuż przed Indian Wells.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News