Wimbledon: Zmienne wyniki polskich debli

144

W drugiej rundzie debla na Wimbledonie (Londyn, korty trawiaste) para Dodig/Krajicek ograła 7:6(6), 6:3, 6:2 duet Kubot/Walków. W pierwszej partii bez strat podań. Bardzo wyrównany tie-break, ostatecznie za drugą okazją Chorwat i Amerykanin wyszli na prowadzenie. W drugim secie było jedno przełamanie w ósmym gemie. W trzeciej odsłonie Polacy dwa razy stracili serwis.

Z kolei w pierwszej rundzie Majchrzak/Zieliński ograli 5:7, 5:7, 7:5, 6:3, 6:4 duet Djere/Lajovic. W pierwszym secie Polacy nie wykorzystali prowadzenia 4:1. Po dwóch gemach drugiej partii nastąpiła przerwa z powodu deszczu. Po wznowieniu rywale mieli 5:3 i serwis. Nasi odrobili stratę, ale znowu nie dali rady w końcówce. W trzeciej odsłonie polski duet miał przewagę breaka, Serbowi odrobili, jednak nie utrzymali podania na tie-breaka. W czwartej partii decydowało jedno przełamanie. W piątym secie w pierwszym gemie Majchrzak i Zieliński uzyskali breaka i zdołali go utrzymać.