Wimbledon: Powrót Djokovica, Norrie w półfinale

138

W ćwierćfinale Wimbledonu (Londyn, korty trawiaste) Novak Djokovic (Serbia, 1) po 3 godzinach i 39 minutach ograł 5:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:2  Jannika Sinnera (Włochy, 10). W pierwszym secie Serb nie wykorzystał wyniku 4:1, kluczowe przełamanie w końcówce. W drugiej partii dwa breaki uzyskał Włoch. Od trzeciej odsłony Djoko wrzucił wyższy bieg. Najpierw wystarczył mu jeden break. W czwartej partii dwa razy odbierał rywalowi podania, przy 5:2 obronił dwa break-pointy. W decydującym secie kolejne dwa breaki dla Nole.

W drugim spotkaniu ostatni zawodnik gospodarzy Cameron Norrie (Wielka Brytania, 9) pokonał 3:6, 7:5, 2:6, 6:3, 7:5 Davida Goffina (Belgia). Belg mógł prowadzić 2:0, w drugiej partii nie utrzymał przewagi przełamania. W trzeciej i czwartej przewagi była przewag jednego gracza. W decydującym secie Goffin jako pierwszy nie wykorzystał break-pointów. Potem w końcówce sam stracił podanie.

Ćwierćfinały

Novak Djokovic (Serbia, 1) – Jannik Sinner (Włochy, 10) 5:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:2
Cameron Norrie (Wielka Brytania, 9) – David Goffin (Belgia) 3:6, 7:5, 2:6, 6:3, 7:5