Wimbledon: Porażka Majchrzaka, Hurkacz lepszy od Lajovica

54

W pierwszej rundzie Wimbledonu (Wielka Brytania, Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 38 mln funtów) Kamil Majchrzak (Q) przegrał 4:6, 4:6, 4:6 z Fernando Verdasco (Hiszpania).

W całym spotkaniu Hiszpan cztery razy przełamywał rywala, Polak tylko raz w pierwszym secie wykorzystał break-pointa. Fernando zaserwował 12 asów, wygrywał 88% piłek po trafionym pierwszym podaniu. Mecz trwał 111 minut. W drugiej rundzie Verdasco zagra z kimś z pary Kyle Edmund (Wielka Brytania, 30) – Jaume Munar (Hiszpania).

Drugi z naszych zawodników Hubert Hurkacz  pokonał  6:3, 4:6, 6;4, 6:4 Dusana Lajovica (Serbia, 32). W każdym secie jedno przełamanie decydował o wygranej. Polak świetnie serwował, miał 9 asów, obronił 7/8 break-pointów. Mecz trwał 158 minut. W drugiej rundzie Hubert zagra z Leonardo Mayerem (Argentyna).