Wimbledon: Monika Stankiewicz w trzeciej rundzie juniorek

378

imponuje formą w juniorskim Wimbledonie w 2024 roku, awansując do trzeciej rundy turnieju juniorek. Polska tenisistka pokonała w drugiej rundzie Hannah Klugman z Wielkiej Brytanii, która niedawno była blisko awansu do głównej drabinki turnieju seniorek.

Stankiewicz rozegrała spotkanie zdecydowanie, zwyciężając Brytyjkę w dwóch setach. Klugman, mimo swojego młodego wieku, pokazała wcześniej swoje umiejętności w kwalifikacjach do turnieju seniorów, co dodaje wartości zwycięstwu Polki. Monika Stankiewicz potwierdziła dobrą formę, zdobywając pierwszego seta wynikiem 6:2, a następnie zwyciężając po zaciętym tie-breaku 7:6(8). W koljnym meczu Stankiewicz zmierzy się z kolejną Brytyjką, Hephzibah Oluwadare.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News