Wimbledon: Kyrgios w półfinale z Nadalem

79

W ćwierćfinale Wimbledonu (Londyn, korty trawiaste) Nick Kyrgios (Australia) wygrał 6:4, 6:3, 7:6(5) z Cristianem Garinem (Chile). W pierwszej partii Chilijczyk nie wykorzystał przewagi breaka, potem nie utrzymał podania na 5:5. W drugim secie jedno przełamanie dla Kyrgiosa. W trzeciej odsłonie bez strat podań. W tie-breaku Garin nie utrzymał wyniku 5:3.

W drugim spotkaniu Rafael Nadal (Hiszpania, 2) pokonał 3:6. 7:5, 3:6, 7:5, 7:6(4) Taylora Fritza (USA, 11). W pierwszym secie Nadal nie wykorzystał prowadzenia 3:1. W drugiej partii Hiszpan wyszedł na 3:0 i znowu stracił przewagę. Prosił o przerwy medyczne, miał problemy z mięśniami brzucha. Mimio to w końcówce okazał się lepszy od przeciwnika.  W trzeciej osłonie w pierwszym i ostatnim gemie Amerykanin odebrał podanie rywalowi. W czwartej partii Rafa miał breaka, tracił go, ale ostatecznie doprowadził do wyrównania. W decydującym secie jako pierwszy uzyskał przełamanie. Fritz odrobił i był super-tiebreak. W nim zawodnik z Majorki szybko wyszedł na 5:0 i utrzymał przewagę. Spotkanie trwało 4 godziny i 20 minut. To będzie ósmy półfinału dla Rafy w Londynie.