Wimbledon: Kyrgios przetrwał, Nadal wciąż w grze

W czwartej rundzie Wimbledonu (Londyn, korty trawiaste) Cristian Garin (Chile) odwrócił losy meczu i ograł 2:6, 5:7, 7:6(3), 6:4, 7:6(6) Alexa de Minaura (Australia, 19). W początkowej fazie spotkania dominował Australijczyk. Od trzeciego seta sytuacja uległa zmianie. Pierwsze dwa gemy decydującej partii to breaki, potem przy 5:4 i podaniu rywala Alex miał dwie piłki meczowe. W super-tiebreaku równa gra była do wyniku 5:5. Rywalizacja trwała 4 godziny i 38 minut.

Drugi z graczy z Antypodów też grał pięć setów, tym razem Nick Kyrgios (Australia) pokonał 4:6, 6:4, 7:6(2), 3:6, 6:2 Brandona Nakashime (USA). W piątej partii wyraźna przewaga Kyrgiosa, uzyskał dwa breaki, zaserwował 35 asów. Bilans dnia Australijczycy mają na minus, ponieważ Taylor Fritz (USA, 11) wygrał 6:3, 6:1, 6:4 z Jasonem Kublerem (Australia, Q). Amerykanin sześć razy odbierał podanie rywalowi, raz tracąc serwis.

Rafael Nadal (Hiszpania, 2)  ogrywa 6:4, 6:2, 7:6(6) Botica van de Zandschulpa (Holandia, 21). W pierwszym secie było jedno przełamanie, Holender nie utrzymał podania na 5:5. W drugiej partii już większa przewaga Hiszpana, uzyskał dwa breaki. Na początku trzeciej odsłony 1:0 i podanie Botica, szybko jednak stracił przewagę. Później wyniku 5:2 nie wykorzystał Nadal. W tie-breaku miał 6:3, rywal obronił trzy meczowe, ale za czwartą okazją Rafa zakończył spotkanie.

Czwarta runda

Cristian Garin (Chile) – Alex de Minaur (Australia, 19) 2:6, 5:7, 7:6(3), 6:4, 7:6(6)
Nick Kyrgios (Australia) – Brandon Nakashima (USA) 4:6, 6:4, 7:6(2), 3:6, 6:2
Taylor Fritz (USA, 11) – Jason Kubler (Australia, Q) 6:3, 6:1, 6:4
Rafael Nadal (Hiszpania, 2) – Botic van de Zandschulp (Holandia, 21) 6:4, 6:2, 7:6(6)