Wimbledon: Kyrgios lepszy od Tsitsipasa, łatwy mecz Nadala

W trzeciej rundzie Wimbledonu (Londyn, korty trawiaste) Rafael Nadal (Hiszpania, 2) po raz pierwszy bez starty seta w turnieju ograł 6:1, 6:2, 6:4 Lorenzo Sonego (Włochy, 27). Hiszpan sześć razy odbierał podanie rywalowi. Nick Kyrgios (Australia) po 3 godzinach i 17 minutach wygrał 6:7(2), 6:4, 6:3, 7:6(7) ze Stefanosem Tsitsipasem (Grecja, 4). W drugim i trzecim secie było jedno przełamanie. W czwartej partii Grek miał piłkę setową przed i w trakcie tie-breaka.

Botic van de Zandschulp (Holandia, 21) ograł 7:5, 2:6, 7:6(7), 6:1 Richarda Gasqueta (Francja). Alex de Minaur (Australia, 19) wygrywa 6:3, 6:4, 7:5 z Liamem Broadym (Wielka Brytania, WC). Australijczyk zdobył cztery breaki, po raz pierwszy zagra w tej fazie imprezy. Do czwartej rudny awansowali także; Cristian Garin (Chile), Brandon Nakashima (USA), Taylor Fritz (USA, 11) czy Jason Kubler (Australia, Q).

Trzecia runda

Rafael Nadal (Hiszpania, 2) – Lorenzo Sonego (Włochy, 27) 6:1, 6:2, 6:4

Botic van de Zandschulp (Holandia, 21) – Richard Gasquet (Francja) 7:5, 2:6, 7:6(7), 6:1

Nick Kyrgios (Australia) – Stefanos Tsitsipas (Grecja, 4) 6:7(2), 6:4, 6:3, 7:6(7)

Cristian Garin (Chile) – Jenson Brooksby (USA, 29) 6:2, 6:3, 1:6, 6:4

Alex de Minaur (Australia, 19) – Liam Broady (Wielka Brytania, WC) 6:3, 6:4, 7:5

Brandon Nakashima (USA) – Daniel Elahi Galan (Kolumbia) 6:4, 6:4, 6:1

Jason Kubler (Australia, Q) – Jack Sock (USA, Q) 2:6, 6:4, 5:7, 7:6(4), 6:3

Taylor Fritz (USA, 11) – Alex Molcan (Słowacja)  6:4, 6:1, 7:6(3)