Wimbledon: Janowicz zagra jako pierwszy

Już w poniedziałek rozpocznie się najbardziej prestiżowy turniej tenisowy na świecie. W tegorocznej edycji jako pierwszy z Polaków wystąpi Jerzy Janowicz. Polak w pierwszej rundzie zmierzy się z Kanadyjczykiem Denisem Shapovalovem.

W turnieju głównym singla wystąpi troje polskich tenisistów. W poniedziałek zagra tylko Janowicz, natomiast we wtorek do gry wkroczą Agnieszka Radwańska oraz Magda Linette. Najlepsza polska tenisistka zmierzy się w pierwszej rundzie z byłą liderką światowego rankingu, Serbką Jeleną Janković. Z kolei Linette powalczy z aktualną liderką rakingu deblowego, Amerykanką Betthanie Mattek-Sands.

Janowicz i Shapovalov spotkali się ze sobą tylko raz. W tym roku podczas challengera w meksykańskiej Guadalajarze lepszy był reprezentant Kanady, który wygrał w trzech setach. Jedno bezpośrednie spotkanie mają za sobą także Linette oraz Mattek-Sands. W ubiegłym roku w Miami górą była Polka, która pokonała Amerykankę po trzysetowej walce. Znacznie bogatszą historię starć mają między sobą Radwańska i Janković. Wtorkowy mecz będzie już dziesiątym pojedynkiem. Do tej pory siedmiokrotnie wygrywała Polka, a tylko dwukrotnie Serbka.

W poniedziałek na kortach Wimbledonu zagrają także wielkie gwiazdy światowego tenisa. Na korcie centralnym o godzinie 14.00 polskiego czasu pojawi się ubiegłoroczny zwycięzca, Brytyjczyk Andy Murray, którego rywalem będzie reprezentant Kazachstanu Alexander Bublik. Po nim na korcie zagra dwukrotna mistrzyni tego turnieju Petra Kvitova, która zmierzy się ze Szwedką Johanną Larsson. W planie gier jest także m. in. spotkanie Rafaela Nadala z Australijczykiem Johnem Millmanem.