Wimbledon: Isia w II rundzie

62

Najlepsza polska tenisistka, rozstawiona z trójką Agnieszka Radwańska awansowała do II rundy wielkoszlemowego Wimbledonu (pula nagród: 5,770 mln funtów) rozgrywanego na kortach trawiastych. W swoim pierwszym meczu Polka pokonała Słowaczkę Magdalenę Rybarikovą 6:3 6:3. W II rundzie Radwańska zagra ze zwyciężczynią pojedynku pomiędzy Venus Williams (USA) a Eleną Wesniną z Rosji.

Było to 4. starcie pomiędzy polską tenisistą a 122. zawodniczką rankingu. Dzisiejsza wygrana jest trzecią w bezpośrednich pojedynkach tych pań.

Mecz rozpoczął się dość sensacyjnie, ponieważ już w pierwszym gemie Rybarikova przełamała serwis 23-letniej Krakowianki jednak chwilę później obraz na korcie zmienił się diametralnie Isia wygrała 4 gemy pod rząd i po 47 minutach wygrała pierwszego seta 6:3.

Początek drugiego seta to dobra gra polskiej tenisistki, w chwilę później Słowaczka „obudziła się” i doprowadziła do stanu 3:3, przełamując serwis Radwańskiej. Ten fakt chyba ją rozgniewał, ponieważ od tego stanu tylko Isia wygrywała gemy. Przy stanie 5:3 Rybarikova obroniła pierwszego match balla, ale chwilę później nie dała ponowić tej próby, dzięki czemu Radwańska awansowała do II rundy.